Kontakta LEDVANCE Sverige

Kontakta oss

VD

Telefonnummer till LEDVANCE växel är +46 (8) 707 44 00.



Maren Bochinger

Verkställande direktör

Tel. +46 (8) 707 44 11

E-post: Maren.Bochinger@ledvance.com



Konsumentprodukter

Sandra Ölander

Produktansvarig

Tel. +46 (8) 707 44 10

E-post: sandra.olander@ledvance.com


Thord Månberg

Head of Retail

Tel. +46 (8) 707 44 38

E-post: thord.manberg@ledvance.com



Peter Karlsson

Key Account Manager

Tel. +46 (8) 707 44 23

E-post: peter.karlsson@ledvance.com


Gabriela Blümel

Key Account Manager

Tel. +46 (8) 707 44 35

E-post: gabriela.blumel@ledvance.com



Professionell belysning

Maren Bochinger

Sales Director Trade

Tel. +46 (8) 707 44 11

E-post: maren.bochinger@ledvance.com


Försäljning region

Produktansvarig

Hasse Rundlöf

Key Account Manager

Västra Sverige

Tel. +46 (8) 707 44 17

E-Post: hasse.rundlof@ledvance.com


Louise Myrland

Produktansvarig

Tel. +46 (8) 707 44 09

E-Post: louise.myrland@ledvance.com



Lasse Wilhelmsson

Trade Sales

Södra Sverige

Tel. +46 (8) 70744-48

E-Post: lasse.wilhelmsson@ledvance.com



Christer Wipén

Key Account Manager

Stockholm och östra Sverige

Tel. +46 (8) 70744-46

E-Post: christer.wipen@ledvance.com



Andreas Jernberg

Key Account Manager

Stockholm, mellan och Norrland

Tel. +46 (8) 70744-82

E-Post: andreas.jernberg@ledvance.com



Malin Anderberg

Trade Sales

Stockholm och Norrland

Tel. +46 (8) 707 44 81

E-post: malin.anderberg@ledvance.com



Andreas Tiritiello

Trade Sales

Stockholm och söderut

Tel. +46 (8) 707 44 47

E-post: andreas.tiritiello@ledvance.com



Kundservice

Kundservice

Direktnummer +46 (8) 707 44 01

e-post



Rosita Krohn

Chef Kundservice


Ulrika Träff

Offert/teknik



Henrik Ershammar

Kundspecialist


Anette Wallin

Kundservice



Sofi Andersson

Kundservice


Mathias Norén

Teknik/Reklamationer



Marknad

Elinor Eriksson

Marknadsansvarig Konsumentprodukter /Marketing Manager Consumer products

Tel. +46 (8) 707 44 64

E-post: elinor.eriksson@ledvance.com


Christiane Binsteiner Foberg

Marknadsansvarig Professionell belysning / Marketing Manager Professionell lighting

+46 (8) 707 44 63

E-post: christiane.binsteiner@ledvance.com



Ekonomi, Personal och IT

Dina kontaktpersoner på Ekonomi, Personal och IT

Numret till LEDVANCE växel är +46 (8) 707 44 00.


EkonomiPersonal/IT

Rosita Krohn

Redovisningsekonom

Tel. +46 (8) 707 44 41

E-Post: rosita.krohn@ledvance.com



Joel Martinsson

Redovisningsekonom/Controller

Tel. +46 (8) 707 44 42

E-post: joel.martinsson@ledvance.com



Vid frågor gällande LEDVANCE hemsida, vänligen kontakta: